Ben has logged 53 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Una

Una

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry