Sort by

Ben has logged 89 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★
Edit this entry  
20
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★½
Edit this entry  
19
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry