Sort by

benyoscarza has logged 1,175 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Animal Farm

Animal Farm

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
How the Devil Got His Horns: A Diabolical Tale

How the Devil Got His Horns: A Diabolical Tale

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Battle of the Monkey and the Crab

The Battle of the Monkey and the Crab

1917
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Parting Gift

Parting Gift

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mongrel & The Wrath of the Ape King

Mongrel & The Wrath of the Ape King

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Matsumoto Fragment

Matsumoto Fragment

1907
×
★★★★
Edit this entry  
28
High Anxiety

High Anxiety

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hairdresser

The Hairdresser

1905
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Kiss in the Tunnel

The Kiss in the Tunnel

1899
×
★★★½
Edit this entry  
28
Two Clowns

Two Clowns

1906
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three American Beauties

Three American Beauties

1906
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
What Happened on Twenty-Third Street, New York City

What Happened on Twenty-Third Street, New York City

1901
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cavalier's Dream

The Cavalier's Dream

1898
×
★★★½
Edit this entry  
28
Grand Central

Grand Central

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Heaven's Gate: The Cult of Cults

Heaven's Gate: The Cult of Cults

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cooking the Perfect Burger

Cooking the Perfect Burger

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Murders at Starved Rock

The Murders at Starved Rock

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Rex: A Dinosaur's Story

Rex: A Dinosaur's Story

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Critters

Critters

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
It Follows

It Follows

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Frog Guy

Frog Guy

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vivo

Vivo

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Barnyard

Barnyard

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vampires

Vampires

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Platoon

Platoon

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Burning

The Burning

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Raggedy Ann & Andy: A Musical Adventure

Raggedy Ann & Andy: A Musical Adventure

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★½
Edit this entry  
19
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry