• The Last Dance

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ½

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

  • Zombieland: Double Tap

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ½

  • The Lion King

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Halloween

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ½

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Sorry to Bother You

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★

  • Happy Death Day

  • mother!

    ★★

  • It

    ★½

  • Dunkirk

    ★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★½

  • Passengers

    ★★★

  • Moana

  • Lion

    ★★★

  • Suicide Squad

  • Star Trek Beyond

    ★★

  • Finding Dory

  • The Conjuring 2

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • Sausage Party

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Don't Breathe

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • The Big Short

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ½

  • Spectre

    ★★

  • The Martian

    ★★★½

  • The Danish Girl

    ★★½

  • Spotlight

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★

  • Inside Out

    ★★

  • Jurassic World

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ½

  • Big Hero 6

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Lucy

    ★★

  • Maleficent

    ★★★

  • The Fault in Our Stars

  • Godzilla