• Edouard and Charles

  • Black Widow

  • Annette

  • Loki

  • Cruella

  • Those Who Wish Me Dead

  • Save Ralph

  • Stuck Apart

  • Leyla Everlasting

    ★★

  • Ethos

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Mimaroğlu: The Robinson of Manhattan Island

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Rise of Empires: Ottoman

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Pocket Hercules: Naim Suleymanoglu

  • Miracle in Cell No. 7

  • The Platform

    ★★★

  • Tell Me Who I Am

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Nimic

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Chernobyl

  • Making Waves : The Art of Cinematic Sound

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Operation Cicero

  • The Haunting of Hill House

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Persona

    ★★★

  • Hadi Be Oğlum

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Stranger in My Pocket

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • In the Family

  • Time of Happiness

  • WHAT DID JACK DO?

  • Murder on the Orient Express

  • Ayla: The Daughter of War

  • My Travel Buddy

  • It

    ★½

  • Baby Driver

  • Ana, My Love

  • On Body and Soul

  • A Ghost Story

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Dangal

    ★★½

  • Sour Apples

  • For Both of Us

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★

  • Along for the Ride

  • La La Land

    ★★★

  • False Confessions

    ★★★

  • Allegiant

  • Nausea

  • Husband Factor

  • Insurgent

  • Mandıra Filozofu: İstanbul

  • Fifty Shades of Grey

    ½

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★