• Wonder Woman 1984

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Midway

  • Klaus

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Harriet

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Tolkien

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Glass

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

  • Creed II

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

  • mid90s

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★