Sort by

berfd_ has logged 58 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paul

Paul

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Recount

Recount

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Red Dawn

Red Dawn

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Arizona

Arizona

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Aliens

Aliens

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry