• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Crush

    ★★★★

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Weekend Away

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Heart Shot

    ★★★★

  • Master

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Hermanoteu na Terra de Godah: O Filme

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Night Teeth

    ★★½

  • Anne+: The Film

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Novice

    ★★★★

  • Awake

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★½

  • The Prom

    ★★½