Sort by

Berk has logged 79 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Colours: Blue

Three Colours: Blue

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love

Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry