Bernice has logged 45 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Am Sam

I Am Sam

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Brothers Grimm

The Brothers Grimm

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry