Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Splendor in the Grass

Splendor in the Grass

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gypsy

Gypsy

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Long Story Short

Long Story Short

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dead Girl

The Dead Girl

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lie

The Lie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tentacles

Tentacles

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Friendsgiving

Friendsgiving

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
There Is No

There Is No "I" in Threesome

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Lost and Delirious

Lost and Delirious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Rider

The Rider

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Million Little Pieces

A Million Little Pieces

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Wonderland

Wonderland

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Swerve

The Swerve

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Babysitter's Guide to Monster Hunting

A Babysitter's Guide to Monster Hunting

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Beales of Grey Gardens

The Beales of Grey Gardens

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Weddings & Other Disasters

Love, Weddings & Other Disasters

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Curse of Audrey Earnshaw

The Curse of Audrey Earnshaw

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Synchronic

Synchronic

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Homewrecker

Homewrecker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Strapped

Strapped

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spiral

Spiral

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sightless

Sightless

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wendy Williams: The Movie

Wendy Williams: The Movie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Bitten

Once Bitten

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Make Up

Make Up

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Death of Me

Death of Me

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rage in Placid Lake

The Rage in Placid Lake

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Box

Black Box

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Heaven's Gate: The Cult of Cults

Heaven's Gate: The Cult of Cults

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry