Bert has logged 229 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Coco

Coco

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Addicted to Love

Addicted to Love

1997
×
Read the review Edit this entry  
30
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Almost Friends

Almost Friends

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zero Day

Zero Day

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Closer Walk with Thee

A Closer Walk with Thee

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Preacher's Wife

The Preacher's Wife

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Whoever Slew Auntie Roo?

Whoever Slew Auntie Roo?

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Da Kath and Kim Code

Da Kath and Kim Code

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Friday After Next

Friday After Next

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Christmas at Pee Wee's Playhouse

Christmas at Pee Wee's Playhouse

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frantz

Frantz

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cloudburst

Cloudburst

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
David Stratton: A Cinematic Life

David Stratton: A Cinematic Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Promised Land

Promised Land

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dismembering Christmas

Dismembering Christmas

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
13
P2

P2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Restless

Restless

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Crossroads

Crossroads

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Big Driver

Big Driver

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sun Choke

Sun Choke

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Days

Last Days

2005
×
★★
Read the review Edit this entry