Sort by

B E R T has logged 39 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Josie

Josie

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
King Creole

King Creole

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Me Without You

Me Without You

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tab Hunter Confidential

Tab Hunter Confidential

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brothers' Nest

Brothers' Nest

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tag

Tag

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Deprogrammed

Deprogrammed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
That's Not Me

That's Not Me

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Damsels in Distress

Damsels in Distress

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Change of Habit

Change of Habit

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Baby-Sitters Club

The Baby-Sitters Club

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nothing Like a Dame

Nothing Like a Dame

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Celluloid Closet

The Celluloid Closet

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Gate

The Gate

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Benji

Benji

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Catfish

Catfish

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hating Alison Ashley

Hating Alison Ashley

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Amour

Amour

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Flower Drum Song

Flower Drum Song

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Allure

Allure

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dungeons & Dragons

Dungeons & Dragons

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The United States of Leland

The United States of Leland

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry