Sort by

B E R T has logged 441 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Endless Night

Endless Night

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Summer Hours

Summer Hours

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Who You Think I Am

Who You Think I Am

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Truth

The Truth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
State Like Sleep

State Like Sleep

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wait

The Wait

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Girl on the Bridge

The Girl on the Bridge

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elles

Elles

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Perfect Man

A Perfect Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Web of Dreams

Web of Dreams

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Hoax

Hoax

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Attic Expeditions

The Attic Expeditions

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gates of Paradise

Gates of Paradise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Three in the Attic

Three in the Attic

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Fallen Hearts

Fallen Hearts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Model Daughter: The Killing of Caroline Byrne

A Model Daughter: The Killing of Caroline Byrne

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Anna

Anna

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Countdown

Countdown

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Murder in the Bayou

Murder in the Bayou

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Woman

American Woman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Area 51

Area 51

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry