Sort by

B E R T has logged 35 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tales of the City

Tales of the City

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Why We Laugh: Funny Women

Why We Laugh: Funny Women

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Breaking Habits

Breaking Habits

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Woman at War

Woman at War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Look Away

Look Away

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rabbit

Rabbit

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rhinestone

Rhinestone

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kristy

Kristy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mansfield 66/67

Mansfield 66/67

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little

Little

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I'll Always Know What You Did Last Summer

I'll Always Know What You Did Last Summer

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Departure

Departure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Still See You

I Still See You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Personal Best

Personal Best

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
In a Relationship

In a Relationship

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dark Was the Night

Dark Was the Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Time Freak

Time Freak

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Haunting of Sharon Tate

The Haunting of Sharon Tate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jane Fonda in Five Acts

Jane Fonda in Five Acts

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Izzy Gets the F*ck Across Town

Izzy Gets the F*ck Across Town

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Got Life!

I Got Life!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry