B E R T has logged 623 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
An Audience with Adele

An Audience with Adele

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Togo

Togo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hollywood Out-takes and Rare Footage

Hollywood Out-takes and Rare Footage

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Queen of Spades

Queen of Spades

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Children of the Corn

Children of the Corn

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Thief

The Thief

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kindred

Kindred

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Christine Jorgensen Story

The Christine Jorgensen Story

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Children of the Corn: Runaway

Children of the Corn: Runaway

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
James Dean: Little Prince, Little Bastard

James Dean: Little Prince, Little Bastard

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Queen Bees

Queen Bees

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Children of the Corn: Genesis

Children of the Corn: Genesis

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Kenneth Anger's Hollywood Babylon

Kenneth Anger's Hollywood Babylon

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moffie

Moffie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Children of the Corn: Revelation

Children of the Corn: Revelation

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Real James Dean

The Real James Dean

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Phil Spector

Phil Spector

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bowraville Murders

The Bowraville Murders

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Children of the Corn 666: Isaac's Return

Children of the Corn 666: Isaac's Return

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Long Time Till Dawn

A Long Time Till Dawn

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Percy

Percy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Children of the Corn V: Fields of Terror

Children of the Corn V: Fields of Terror

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
James Dean: Born Cool

James Dean: Born Cool

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Left for Dead: The Ashley Reeves Story

Left for Dead: The Ashley Reeves Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Julia

Julia

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Children of the Corn IV: The Gathering

Children of the Corn IV: The Gathering

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bells of Cockaigne

The Bells of Cockaigne

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Secrets of a Gold Digger Killer

Secrets of a Gold Digger Killer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Children of the Corn III: Urban Harvest

Children of the Corn III: Urban Harvest

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hill Number One: A Story of Faith and Inspiration

Hill Number One: A Story of Faith and Inspiration

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Holler

Holler

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Children of the Corn II: The Final Sacrifice

Children of the Corn II: The Final Sacrifice

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Flashback

Flashback

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Sentence of Death

Sentence of Death

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gone Mom: The Disappearance of Jennifer Dulos

Gone Mom: The Disappearance of Jennifer Dulos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chastity

Chastity

1969
×
★★
Read the review Edit this entry