Sort by

I’m The Only Juan has logged 388 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Transformers

Transformers

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Island

The Island

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla

Godzilla

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Your Life as a Spy

Your Life as a Spy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry