I’m has logged 32 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brick

Brick

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pusher II: With Blood on My Hands

Pusher II: With Blood on My Hands

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Am a Director

I Am a Director

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pusher

Pusher

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Even the Rain

Even the Rain

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Signs

Signs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry