• Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Tokyo Ghoul 'S'

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Ma

    ★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • Breakthrough

    ★★

  • Marisol

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • 37 Seconds

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Lodge

    ★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Your Life as a Spy

    ★★★

  • Glass

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Nefta Football Club

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★★

  • 70 Big Ones

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★