• Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • The Burial of Kojo

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★★

  • The Nun

    ★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Skyscraper

    ★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Overboard

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

  • I Am Not an Easy Man

    ★★½

  • For the Hungry Boy

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★½

  • Together

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Marlon Wayans: Woke-ish

    ★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★★½

  • Team Darryl

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Orange Box... 10 Years Later

  • Black Panther

    ★★★

  • Studio 54

    ★★★

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Longbox Breakup

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • The Post

    ★★★

  • Pitch Perfect 3

    ½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Ferdinand

    ★★

  • Daddy's Home 2

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★