• Haywire

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★½

  • Trainwreck

    ★★

  • It Follows

    ★★★★½

  • My Son, My Son, What Have Ye Done

    ★★★★½

  • The Jericho Mile

    ★★★½

  • Nosferatu the Vampyre

    ★★★★★

  • Nosferatu

    ★★★★

  • Un Chien Andalou

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Happy Gilmore

    ★★★★½

  • Rebel Without a Cause

    ★★★★½

  • Femme Fatale

    ★★★★★

  • Scarface

    ★★★★½

  • Night on Earth

    ★★★★

  • Planes, Trains and Automobiles

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½