Sort by
  • Tenet

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • The King

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Guava Island

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Farewell

  • Beats

  • Fyre

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★½

  • Peppermint

    ★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Cold War

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Mute

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Tully

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Bright

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Cargo

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★½

  • The Mountain Between Us

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Angels Wear White

    ★★★½

  • Borg vs McEnroe

    ★★★★

  • It

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Detroit

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Despicable Me 3

    ★★½