Sort by

lola gumball has logged 494 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
All My Life

All My Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Call

The Call

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tesla

Tesla

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Christmas Reunion

A Christmas Reunion

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
The Ripper

The Ripper

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Alone for Christmas

Alone for Christmas

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Battle of the Bulbs

Battle of the Bulbs

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Stand In

The Stand In

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Landline

Landline

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Addicted to Fresno

Addicted to Fresno

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gnomeo & Juliet

Gnomeo & Juliet

2011
×
Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Square

The Square

2013
×
Edit this entry  
05
A Nice Girl Like You

A Nice Girl Like You

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry