Sort by

lola gumball has logged 48 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Deep Blue Sea 3

Deep Blue Sea 3

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Session 9

Session 9

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
Read the review Edit this entry  
19
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spaceship Earth

Spaceship Earth

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wizards of Waverly Place: The Movie

Wizards of Waverly Place: The Movie

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Big Bad Wolf

The Big Bad Wolf

1934
×
Read the review Edit this entry  
05
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lake Placid 3

Lake Placid 3

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Frogs

Frogs

1972
×
Read the review Edit this entry  
02
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry