lola gumball has logged 48 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ringu 2

Ringu 2

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ringu

Ringu

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beach House

The Beach House

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jackal of Nahueltoro

Jackal of Nahueltoro

1969
×
Read the review Edit this entry  
23
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
What Is Neorealism?

What Is Neorealism?

2013
×
Edit this entry  
21
Pieces

Pieces

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Phineas and Ferb the Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb the Movie: Across the 2nd Dimension

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Filth

Filth

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Prom Night

Prom Night

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
Minions

Minions

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cuties

Cuties

2020
×
Edit this entry  
10
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Woman in Black 2: Angel of Death

The Woman in Black 2: Angel of Death

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Cheetah Girls: One World

The Cheetah Girls: One World

2008
×
Read the review Edit this entry