Sort by

lola gumball has logged 63 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Landline

Landline

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★
Edit this entry  
30
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
How the 'Dook Stole Christmas

How the 'Dook Stole Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
28
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Piranha

Piranha

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Truth or Consequences

Truth or Consequences

2020
×
Edit this entry  
25
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Party Monster

Party Monster

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Year of Spectacular Men

The Year of Spectacular Men

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rebel in the Rye

Rebel in the Rye

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Showbiz Kids

Showbiz Kids

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Antebellum

Antebellum

2020
×
Edit this entry  
21
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Valley Girl

Valley Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Barbie Birthday Party

Barbie Birthday Party

1994
×
Read the review Edit this entry  
17
Stealing Beauty

Stealing Beauty

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry