Sort by

lola gumball has logged 452 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
No Man of God

No Man of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★½
Edit this entry  
27
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
French Exit

French Exit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Dashcam

Dashcam

2021
×
Edit this entry  
21
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love Hard

Love Hard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Tale of Winter

A Tale of Winter

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friends and Strangers

Friends and Strangers

2021
×
★½
Edit this entry  
11
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
½
Edit this entry  
11
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Single Man

A Single Man

2009
×
Edit this entry  
11
The Bones

The Bones

2021
×
Edit this entry  
11
Scenes with Beans

Scenes with Beans

1976
×
Edit this entry  
11
Junior

Junior

2011
×
Edit this entry  
04
Gobble-Gobble

Gobble-Gobble

1977
×
Edit this entry  
02
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All Good Things

All Good Things

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
Edit this entry  
28
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
Boxing Day

Boxing Day

2021
×
Edit this entry  
24
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★½
Edit this entry  
23
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Somersault

Somersault

2004
×
★★
Edit this entry  
16
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
10
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
6 Years

6 Years

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Last Sharknado: It's About Time

The Last Sharknado: It's About Time

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry