• Minari

    ★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Truth or Consequences

  • Possessor

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Wake Up

  • Scatter Brain

  • His House

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Cuties

  • Goldman v Silverman

  • The Grudge

    ★★★

  • Black Christmas

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Let It Snow

  • Vert

  • Doctor Sleep

  • Mrs. Fletcher

  • The Gallows Act II

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Scare Package

    ★★★

  • In the Tall Grass

  • The Cleansing Hour

    ★★½

  • The Beach House

    ★½

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Zombie Tidal Wave

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★½

  • 7500

    ★★★

  • Nimic

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Crawl

  • Cruel Peter

    ½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Ma

    ★★★

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • The Last Summer

    ★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Buffaloed

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Silence

    ½

  • The Haunting of Sharon Tate

    ½

  • The Murder of Jill Dando

  • The Curse of La Llorona

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Good Boys

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • The Body Remembers When the World Broke Open