Sort by

bethany 🕊 has logged 276 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Breakfast on Pluto

Breakfast on Pluto

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Balto

Balto

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Grease

Grease

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Martian

The Martian

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A River Runs Through It

A River Runs Through It

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry