bethany 🕊 has logged 59 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Everest

Everest

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midway

Midway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
October Sky

October Sky

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Village

The Village

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pariah

Pariah

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
3 Women

3 Women

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
About Time

About Time

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Seven Years in Tibet

Seven Years in Tibet

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry