Bethany has logged 33 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
TINA

TINA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Under the Tuscan Sun

Under the Tuscan Sun

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Second Act

Second Act

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Someone Like You...

Someone Like You...

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Accused

The Accused

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry