Sort by

bethc2001 has logged 29 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Edit this entry  
16
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Flight of the Navigator

Flight of the Navigator

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★
Edit this entry  
03
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Old

Old

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry