• The Kissing Booth 2

  • Scream 4

    ★★★

  • Scream 3

    ★★½

  • Scream 2

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • When Marnie Was There

    ★★★

  • From Up on Poppy Hill

    ★★★

  • Ponyo

    ★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★½

  • Whisper of the Heart

    ★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★½

  • The Secret World of Arrietty

    ★★★

  • Castle in the Sky

    ★★★★

  • Monster House

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Last Summer

    ★½

  • The Perfect Date