Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
Edit this entry  
16
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
Edit this entry  
29
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Prayers for Bobby

Prayers for Bobby

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Something Useful

Something Useful

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ethos

Ethos

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Masum

Masum

×
★★★½
Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Persona

Persona

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Comidark Films 2: Insane

Comidark Films 2: Insane

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Comidark Films: The Getaway

Comidark Films: The Getaway

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
My Prostitute Love

My Prostitute Love

1968
×
★★★★
Edit this entry  
06
Comidark Films: In Between

Comidark Films: In Between

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Arif V 216

Arif V 216

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Way We Are

The Way We Are

2020
×
★½
Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
26
One Love

One Love

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★★★
Edit this entry  
15
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
Edit this entry  
15
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
Edit this entry  
15
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Edit this entry  
10
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
No Way

No Way

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Our Planet

Our Planet

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
A.R.O.G

A.R.O.G

2008
×
★★★½
Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry