betty has logged 34 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sherlock: A Scandal in Belgravia

Sherlock: A Scandal in Belgravia

2012
×
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Falling

The Falling

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry