• Last Summer

    ★★★★

  • Have You Ever Seen Fireflies?

    ★★½

  • Paper Lives

  • Ethos

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Clouds

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • One-Way to Tomorrow

    ★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Extraction

    ★½

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • The Occupant

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★½

  • Masallardan Geriye Kalan

    ½

  • 365 Days

  • Love Likes Coincidences 2

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • The Way We Are

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • You've Got Murder

    ★½

  • Looking for Alaska

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • My Mother

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★½

  • My Days of Glory

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Someone, Somewhere

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • The Specials

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • La Belle Époque

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • A Hidden Life

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • And Then We Danced

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Noah Land

    ★★★★

  • After

  • The Best of Enemies

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Us

    ★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Just Don't Think I'll Scream

    ★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • Love at Second Sight

    ★★★½

  • One Love

    ★★★★½

  • Bizi Hatirla

    ★★★★

  • Mirage

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Never Look Away

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • Capernaum

    ★★★★★