• The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Lilya 4-ever

    ★★★★★

  • You Can Count on Me

    ★★★★½

  • The World of Us

    ★★★★½

  • Where Is My Friend's House?

    ★★★★★

  • The Intern

    ★★★★½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • Six Feet Under: In Memoriam

    ★★★★★

  • Head-On

    ★★★★

  • Future Lasts Forever

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Sea Inside

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Hope

    ★★★★★

  • Last Summer

    ★★★★

  • Lost in Translation

    ★★★★½

  • The Specials

    ★★★★

  • Masallardan Geriye Kalan

    ½