RSS feed for beyondthestench
  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

  • Halloween

    ★★★★½

  • The Nun

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • Await Further Instructions

    ★★★½

  • Evil Genius

    ★★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Unsane

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★½

  • The Ritual

    ★★★

  • It

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★½

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Room

    ★★★★★

  • Insidious: Chapter 3

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Annabelle

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • As Above, So Below

    ★★★½

  • The Babadook

    ★★

  • Out of the Furnace

    ★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★★

  • Her

    ★★★½

  • Insidious: Chapter 2

    ★★★½

  • Locke

    ★★★½

  • The Purge

  • Evil Dead

    ★★★½

  • The Conjuring

    ★★★

  • Dark Skies

    ★★★

  • Black Mirror: White Bear

  • End of Watch

    ★★★

  • The Lords of Salem

    ★★★

  • Prometheus

    ★★★½

  • Chernobyl Diaries

    ★★★½

  • Room 237

    ★★★½

  • Apollo 18

    ★★★½

  • Last Days Here

    ★★★

  • 127 Hours

    ★★★½

  • Insidious

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Hesher

    ★★★

  • The Book of Eli

    ★★★½

  • The Fourth Kind

    ★★★½

  • Orphan

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★½

  • Bronson

    ★★★★½

  • The Strangers

    ★★★