• Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Stuck Apart

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ethos

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Çıplak

    ★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

  • Unorthodox

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • Eltilerin Savaşı

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • You've Got Murder

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★½

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

  • Once I Kept Quiet For a Whole Session

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The King

    ★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Nimic

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • When They See Us

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

  • Swallow

    ★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • The Perfect Date

    ½

  • Five Feet Apart

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • System Crasher

    ★★★½

  • Money Trap

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★