• Jonas Brothers Family Roast

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Halloween Kills

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Dangerous Lies

    ★★

  • The Lost Husband

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Sergio

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • By Quantum Physics: A Nightlife Venture

    ★★½

  • Wasp Network

    ★★

  • Anna

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

  • The Dirt

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The Nun

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • My Teacher, My Obsession

    ★★★

  • Paradise Lost

    ★★★★★

  • Adrift

    ★★★★

  • Burning

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • The Delinquent Season

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Home Again

    ★½

  • Lady Bird

  • Dunkirk

    ★★★

  • Good Time

    ★★★

  • The Party

    ★★★★½

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★★★

  • Sherlock - The Lying Detective

    ★★★★

  • Sherlock - The Six Thatchers

    ★★★★

  • Bridget Jones's Baby

  • Blue Jay

    ★★★★★

  • Free Fire

    ★★

  • Lights Out

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★½

  • Crashing

    ★★★★★

  • The Boss's Daughter

    ★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Legend

    ★★★

  • Already Tomorrow in Hong Kong

    ★★★★★

  • San Andreas

    ★★

  • The DUFF

    ★★★½

  • Knock Knock

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★★

  • Annabelle

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★★

  • The One I Love

    ★★★★

  • Divergent

    ★★★

  • Sherlock: His Last Vow

    ★★★★

  • Sherlock: The Sign of Three

    ★★★★★

  • Sherlock: The Empty Hearse

    ★★★★½