barbara has logged 280 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
My Week with Marilyn

My Week with Marilyn

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
By Quantum Physics: A Nightlife Venture

By Quantum Physics: A Nightlife Venture

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Already Tomorrow in Hong Kong

Already Tomorrow in Hong Kong

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Already Tomorrow in Hong Kong

Already Tomorrow in Hong Kong

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Already Tomorrow in Hong Kong

Already Tomorrow in Hong Kong

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Already Tomorrow in Hong Kong

Already Tomorrow in Hong Kong

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Already Tomorrow in Hong Kong

Already Tomorrow in Hong Kong

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Already Tomorrow in Hong Kong

Already Tomorrow in Hong Kong

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Burning

Burning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sergio

Sergio

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
World War Z

World War Z

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Already Tomorrow in Hong Kong

Already Tomorrow in Hong Kong

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Crashing

Crashing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fools Rush In

Fools Rush In

1997
×
Read the review Edit this entry  
01
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry