Sort by

GuffmÁn90210 has logged 38 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Orphan

Orphan

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beast

Beast

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
They/Them

They/Them

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry