Sort by

juju has logged 217 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Three Months

Three Months

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dog

Dog

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Margaux

Margaux

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Christmas Cupid

Christmas Cupid

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Noel Diary

The Noel Diary

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
Darby and the Dead

Darby and the Dead

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Immaculate Room

The Immaculate Room

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ramona and Beezus

Ramona and Beezus

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Sisterhood of the Traveling Pants 2

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Unhuman

Unhuman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Good Son

The Good Son

1993
×
★★★★
Edit this entry  
15
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Haunting Hour: Don't Think About It

The Haunting Hour: Don't Think About It

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
01
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry