Sort by

bhadbhabiefan69 has logged 68 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Anaconda

Anaconda

1997
×
Read the review Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Edit this entry  
21
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stick It

Stick It

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry