Sort by

Bhagat has logged 148 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
Ikala

Ikala

×
Read the review Edit this entry  
25
My Animal

My Animal

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Get Away

Get Away

2022
×
Edit this entry  
25
Cold Light

Cold Light

2023
×
Edit this entry  
25
Spaghetti

Spaghetti

×
Edit this entry  
25
COLD

COLD

×
Edit this entry  
25
White Noise

White Noise

2023
×
Edit this entry  
25
Saint-Sacrifice

Saint-Sacrifice

2023
×
Edit this entry  
25
The Good Word

The Good Word

×
Edit this entry  
25
The Last Video Store

The Last Video Store

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Old Dads

Old Dads

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★½
Edit this entry  
19
BLUE EYE SAMURAI

BLUE EYE SAMURAI

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dragon Ball Z: Dead Zone

Dragon Ball Z: Dead Zone

1989
×
★★★
Edit this entry  
15
Legend: A Dragon Ball Tale

Legend: A Dragon Ball Tale

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Another Body

Another Body

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In Flames

In Flames

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
Okiku and the World

Okiku and the World

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★
Edit this entry  
06
Attack on Titan The Final Chapters: Special 2

Attack on Titan The Final Chapters: Special 2

2023
×
Read the review Edit this entry  
31
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Afflicted

Afflicted

2013
×
Edit this entry  
30
Caterpillarplasty

Caterpillarplasty

2018
×
Edit this entry  
30
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hustle

Hustle

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Edit this entry  
22
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The New Boy

The New Boy

2023
×
★★½
Edit this entry  
18
Late Night with the Devil

Late Night with the Devil

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
Soul Proprietor

Soul Proprietor

2023
×
Edit this entry  
17
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Edit this entry  
13
Other Side of the Box

Other Side of the Box

2018
×
Edit this entry  
13
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★
Edit this entry  
05
Ahsoka

Ahsoka

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shane Gillis: Beautiful Dogs

Shane Gillis: Beautiful Dogs

2023
×
Edit this entry  
19
Mastaney

Mastaney

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Movie Teller

The Movie Teller

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kill

Kill

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Convert

The Convert

2023
×
★★★
Edit this entry  
04
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
Edit this entry  
20
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry