Sort by

Bhagat has logged 24 entries for films during May 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fast X

Fast X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
This Place

This Place

2022
×
★½
Edit this entry  
20
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
Further and Further Away

Further and Further Away

2022
×
Edit this entry  
20
Everything Will Be All Right

Everything Will Be All Right

2022
×
Edit this entry  
20
Honey

Honey

2022
×
Edit this entry  
20
Desi Standard Time Travel

Desi Standard Time Travel

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★
Edit this entry  
20
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Maggie Simpson in

Maggie Simpson in "Rogue Not Quite One"

2023
×
Edit this entry  
18
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: Visions – Screecher's Reach

Star Wars: Visions – Screecher's Reach

2023
×
Edit this entry  
16
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Visions – Sith

Star Wars: Visions – Sith

2023
×
Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Incantation

Incantation

2022
×
Edit this entry  
08
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Batman and Superman: Battle of the Super Sons

Batman and Superman: Battle of the Super Sons

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Heat

Heat

1995
×
★★★
Edit this entry  
01
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Edit this entry  
01
Chris Rock: Selective Outrage

Chris Rock: Selective Outrage

2023
×
Edit this entry  
01
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry