• Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Loving Vincent

    ★★

  • Based on a True Story

  • It Was Fifty Years Ago Today! The Beatles: Sgt. Pepper & Beyond

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Square

    ★★★½

  • Okja

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Song to Song

    ★½

  • Colo

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Fences

    ★★★★½

  • Silence

    ★★★★★

  • Elis

    ★★

  • The Red Pill

    ★★★★

  • Paris Can Wait

    ★★

  • Nocturnal Animals

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • Saint George

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ½

  • Colossal

    ★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★½

  • Elle

    ★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Perfect Strangers

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Francofonia

    ★★★

  • Under the Sun

    ★★★★½

  • Experimenter

    ★★★★

  • Room

    ★★★★

  • Kung Fury

    ★★★★★

  • Carol

    ★★★★

  • Amy

    ★★½

  • What Happened, Miss Simone?

    ★★★★½

  • Ex Machina

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Still Alice

    ★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Kate Bush Story: Running Up That Hill

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Mommy

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Frank

    ★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. II

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ½

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★★

  • What If

    ★★½

  • Lovelace

  • Fateful Findings

    ★★★★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½