beatriz has logged 72 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Based on a True Story

Based on a True Story

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Kate Bush Story: Running Up That Hill

The Kate Bush Story: Running Up That Hill

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elis

Elis

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It Was Fifty Years Ago Today! The Beatles: Sgt. Pepper & Beyond

It Was Fifty Years Ago Today! The Beatles: Sgt. Pepper & Beyond

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Party Monster: The Shockumentary

Party Monster: The Shockumentary

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mutants

The Mutants

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sita Sings the Blues

Sita Sings the Blues

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Amy

Amy

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
What If

What If

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Munich

Munich

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paris Can Wait

Paris Can Wait

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Under the Sun

Under the Sun

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Song to Song

Song to Song

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Snow White

Snow White

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Colossal

Colossal

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry