Sort by

☆ has logged 359 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry & Meghan

Harry & Meghan

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Tusk

Tusk

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Zootopia+

Zootopia+

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nanny

Nanny

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Flower of Evil

Flower of Evil

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Broker

Broker

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miraculous World: New York, United HeroeZ

Miraculous World: New York, United HeroeZ

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spirited

Spirited

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Annie

Annie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Edit this entry  
27
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tinker Bell and the Pirate Fairy

Tinker Bell and the Pirate Fairy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast

Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Secret of the Wings

Secret of the Wings

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tinker Bell and the Lost Treasure

Tinker Bell and the Lost Treasure

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Curve

Curve

2016
×
Edit this entry  
09
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry