Sort by

☆ has logged 45 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Love in the Villa

Love in the Villa

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
After Ever Happy

After Ever Happy

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Cat City

Cat City

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beast

Beast

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
2 Hearts

2 Hearts

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bolt

Bolt

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barbie as Rapunzel

Barbie as Rapunzel

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Barbie in A Christmas Carol

Barbie in A Christmas Carol

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Barbie and the Diamond Castle

Barbie and the Diamond Castle

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Mulan II

Mulan II

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Keep Breathing

Keep Breathing

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Coffee Prince

Coffee Prince

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Midnight

Midnight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prey

Prey

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
Predestination

Predestination

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Z-O-M-B-I-E-S 3

Z-O-M-B-I-E-S 3

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry  
03
Toy Story That Time Forgot

Toy Story That Time Forgot

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sinister

Sinister

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry